Ricochet - mladší a hravější bratr squashe

Originální kurt a všechny doplňkové služby

Všem zájemcům o ricochet nabízí naše centrum originální kurt na ricochet, zkušené trenéry a půjčovnu raket a míčků. Poskytujeme i službu vyplétání ricochetových raket. Rezervace kurtů probíhá přes online rezervační systém.

Zkuste porovnat síly při turnaji a zažijte zábavu s ostatními hráči

V našem centru každý měsíc pořádáme přátelské nedělní turnaje O Pohár RSK Palmovka.

Přihlásit se na něj mohou hráči všech kategorií. Vedle pravidelných místních turnajů pořádáme i republikové a mezinárodní turnaje. Každý rok se u nás koná největší ricochetový turnaj na území České republiky Czech Open. V listopadu 2012 se v centru dokonce konalo mistrovství světa v ricochetu, kde domácí hráč Radek Malý vybojoval titul vicemistra.

Ricochet

Představení ricochetu

Ricochet je nový indoorový raketový sport v základech podobný squashi. Ricochet je takový mladší a hravější bratr squashe. Oproti němu má mnoho vychytávek, díky kterým hra nadchne a nepustí od prvního vyzkoušení. Zcela nový rozměr dává možnost ke hře využít i strop kurtu, což nabízí možnosti úderů, které v jiném sportu neuvidíte.

Kurt a vybavení

V porovnání se squashovým kurtem je ten ricochetový menší. Díky tomu může být hra velmi rychlá a intenzivní, ale začátečníci si zase hru snadněji přízpůsobí své úrovni tím, že k míčkům mají blíž. Hraje se s menšími a lehčími raketami, které jsou narozdíl od těžších tenisových či squashových raket snadno ovladatelné. Hraje se s ricochetovým míčkem, který se vyrábí ve třech barevných variantách dle herní pokročilosti. Červený, který má největší odskok, je vhodný pro úplné začátečníky. Fialový je určen pro středně pokročilé hráče a šedivý s nejmenším odskokem používají pokročilí až profesionální hráči.  

Czech Open Ricochet

Zabudovaná elektronika na kurtu

Co se vám při ricochetu rozhodně nestane, je, že byste zapomněli aktuální stav zápasu. Na stranách kurtu jsou touchpady, kterými se ovládá display na přední stěně. Ten ukazuje stav bodů, počet vyhraných setů a dokonce z které strany a který hráč podává. Další funkcí elektroniky na kurtu je vyhodnocování míčků, zda se dotkly přední stěny nad či pod síťovou čarou.

elektronika ricochet

Výhody ricochetu

Ricochet je velmi promyšleným sportem, který byl navržen tak, aby odstranil nedostatky ostatních raketových sportů. Energetický výdej při hře je srovnatelný s málokterým podobným sportem a ke zlepšení kondice může stačit už i 30 minut hry. Pravidelné hraní ricochetu zlepšuje nejen kondici, ale i postřeh a flexibilitu těla. Ricochet je výborný doplněk k ostatním klasickým sportům. Pro ženy může být zajímavý fakt, že ricochet výborně tvaruje nohy a zadeček.

Pohled do historie

Sport byl původně vyvinut v Kanadě, odkud se oklikou dostal do Nizozemska, kde se prosadil na komerční úrovni. Odtud se ricochet dostal k nám a v současnosti se na soutěžní úrovni hraje ještě například v Německu, Norsku, Maďarsku, Slovensku, Polsku a několika dalších zemích. Naše centrum je nejaktivnějším členem České ricochetové asociace, která byla založena v roce 1997.

koukal ricochet

Ricochet hrajte pouze s ricochetovými raketami!


Řekli o nás

Míša P.

Svět pod Palmovkou znám už delší dobu. Začínala jsem na spinningu na hodinách Leoše, což bylo úžasné. Kvůli zdravotním komplikacím jsem se rozhodla začít chodit na powerjógu s Martinou...