Eva Horáková

Instruktorka jógy

Eva Horáková

O sobě

I když byl pohyb vždy přirozenou součástí mých běžných libereckých dní (turistika, cyklistika, florbal, inline brusle), s jógou jsem se seznámila až v dospělosti. Začala jsem pod vedením Leonarda Jagelky, ve stylu Iyengar jógy, při které se dbá na správné provedení ásan, delší výdrže a často se používají pomůcky. I přesto, že jsem bývala z těch, kteří říkají: "Jóga je pro mě moc pomalá, nejsem protažená, to není pro mě, já chci něco akčního", jóga si mne velmi rychle získala.

Předvičuji od roku 2015 a touha po dalším rozvoji vedla k absolvování kurzu cvičitele jógy II. třídy (Instruktor jógy, vzdělávací centrum Vital Institut).

Svým klientům bych chtěla předat to, co jsem v józe sama našla: jóga není sport, je to nalezení vnitřní i tělesné rovnováhy, je pro všechny, nemusíme pro ni mít dispozice, stačí chtít a věnovat si čas. A pak všechno, co má přijít, přijde: protažení, zesílení, vnitřní zklidnění. A co má odejít, odejde: napětí svalové i emoční, bolesti zad, špatná nálada. 

Ve svých lekcích, které vedu v hathajógovém stylu, ráda zařazuji cviky na posílení hlubokého stabilizačního systému páteře. Také ráda používám pomůcky, především tam, kde by hrozilo, že ásana bude příliš nepohodlná nebo nedostupná. Každá lekce se mnou je trochu jiná, jednou trápím nožky nebo střed těla, jindy se více věnujeme dechovým cvičením (pránájámě), příště to je třeba balancování těla i mysli.

Nejvíce mě potěší, když vidím u svých klientů pokrok a radost ze společné praxe.

Kontakt

Otevírací doba

Po-Pá  6:30 - 22:00
So 9:00 - 20:00
Ne 10:00 - 22:00