Kateřina Hourová

Instruktorka jógy

Katka Hourová

Cesta k józe

Celý můj život je spojen se sportem. Závodní lyžování v dětství ve mně probudilo lásku k horám a sportu na celý život.  Na FTVS jsem se seznámila s celou řadou dalších sportů. Postupem času jsem začala oceňovat i jiné formy pohybu. Velmi mě oslovila metoda pilates. Před 12 lety jsem také objevila powerjógu, její dynamickou a silovou formu.

Po čase jsem však pochopila, že jóga není jen pohyb a krkolomné pozice,že je to hledání balance a harmonie mezi myslí, emocemi a tělesnou schránkou.

Díky touze po dalších informacích a zkušenostech jsem začala jógu studovat a praktikovat pomalejší styl. Naprosto mi učarovaly principy zdravého pohybu, zdravé praktikování jógy a její začlenění do běžných činností během dne. A to je výzva k celoživotnímu vzdělávání.

Zaměření lekcí

Lekce zaměřuji nejen na „zdravá záda“, ale i na protažení a uvolnění celého těla, a zároveň posílení hlubokého stabilizačního systému, protože „vše je spojeno se vším“. Střídám průpravná cvičení z jógy a jógové ásany společně s principy zdravého pohybu, které vycházejí z vývojových pozic. Na své si přijdou i pomůcky. Ať je lekce vedená v klidnějším tempu nebo dynamičtějším stylu, budete slyšet „odtlač se, vytáhni se, uvolni napětí, představ si a dýchej!!!“

Vzdělání

Semináře v IQ pohyb   

Dům jógy, Instruktor jógy II.třídy

Lenka Oravcová - Individuální lekce na svalově fasciální automasáž s pilates válcem (SRM - self myofascial release)

Co mám ráda kromě jógy:

Miluji hory ve všech ročních obdobích a veškerý pohyb v přírodě - pěšky, na kole, na lyžích, na běžkách nebo bruslích. Cestování s aktivním poznáváním míst, kdy zážitky nemusí být jen pěkné, hlavně, že jsou silné :-) K tomu si přečtu spousty knih a uvařím pro své blízké spousty dobrého jídla.

Kontakty:

Otevírací doba

Po-Pá  6:30 - 22:00
So 9:00 - 20:00
Ne 10:00 - 22:00