Představení ricochetu

Ricochet je indoorový raketový sport v základech podobný squashi. Ricochet je takový mladší a hravější bratr squashe. Oproti němu má mnoho vychytávek, díky kterým hra nadchne a nepustí od prvního vyzkoušení. Zcela nový rozměr dává možnost ke hře využít i strop kurtu, což nabízí možnosti úderů, které v jiném sportu neuvidíte.

V porovnání se squashovým kurtem je ten ricochetový menší. Díky tomu může být hra velmi rychlá a intenzivní, ale začátečníci si zase hru snadněji přizpůsobí své úrovni tím, že k míčkům mají blíž.

Hraje se s menšími a lehčími raketami, které jsou na rozdíl od těžších tenisových či squashových raket snadno ovladatelné. Hraje se s ricochetovým míčkem, který se vyrábí ve třech barevných variantách dle herní pokročilosti. Červený, který má největší odskok, je vhodný pro úplné začátečníky. Fialový je určen pro středně pokročilé hráče a šedivý s nejmenším odskokem používají pokročilí až profesionální hráči

Co se vám při ricochetu rozhodně nestane, je, že byste zapomněli aktuální stav zápasu. Na stranách kurtu jsou touchpady, kterými se ovládá display na přední stěně. Ten ukazuje stav bodů, počet vyhraných setů a dokonce, ze které strany a který hráč podává. Další funkcí elektroniky na kurtu je vyhodnocování míčků, zda se dotkly přední stěny nad či pod síťovou čarou.

Více ricochetu naleznete na webových stránkách České ricochetové asociace (www.e-ricochet.cz)

Jak na ricochet?

Otevírací doba

Po-Pá  6:30 - 22:00
So 9:00 - 20:00
Ne 10:00 - 22:00