Náš příběh

K místu, které znáte dnes, vedla dlouhá klikatá cesta, která byla plná dramatických situací, zvratů a přírodních katastrof. Určující pro nás byly dvoje pražské povodně z let 2002 a 2013.  

Pekárna pod hladinou. Něco končí, něco začíná

V objektu funguje do roku 2002 vyhlášená pražská pekárna. Ta se však s následky ničivé povodně nedokáže vypořádat a prostory, vytopené do dvoumetrové výšky, dlouho vysychají. Poté začíná déle než rok trvající rekonstrukce objektu.

Zdroj: praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vystava_na_kampe_15_let_od_povodne.html

Povodně 2002, zdroj: praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vystava_na_kampe_15_let_od_povodne.html

Rekonstrukce

Království ricochetu, království rodiny Rudovských

Počáteční a nejdůležitější kapitoly příběhu Světa pod Palmovkou začíná psát v roce 2004 jeho zakladatel Jaroslav Rudovský. Už od začátku fungujeme jako správný rodinný podnik. Jardova manželka Olina rozjíždí lekce jógy, mladší syn Martin se s tátou stará o ricochet a starší syn Jakub drží pohromadě firemní hardware a software.

Vše se buduje hlavně okolo kurtů pro ricochet, na kterých se v průběhu let odehrávají místní, republikové i mezinárodní turnaje. Po jedno dlouhé období se Palmovka stala mekkou celého sportu v Česku. Vyhlášené nedělní turnaje Zlatý Ruda byly největšími pravidelnými turnaji široko daleko. Vrcholem je pořadatelství mistrovství světa v roce 2012 před kamerami České televize, kterého se účastním nejen jako hráč ale už i jako pořadatel.

Po ramena ve vodě

V květnu 2013 plně přebírám vedení sportoviště a společnosti. To ještě netuším, co se za pár týdnů má stát. Další povodně. Oproti velké povodni v roce 2002 je sice zatopeno "pouze" spodní patro, i tak to byl ale tvrdý direkt, po kterém následuje tuhý boj o přežití firmy. 

Půlroční rekonstrukce vyřazuje z provozu celé wellness. Ze tří cvičebních sálů je k dispozici jen horní, nejmenší, který můžeme poskytnout pouze zlomku sportovců.

Díky velké pomoci našich věrných klientů a kamarádů se nám ale daří něco neuvěřitelného. Celý podnik se během následujícího roku postaví znovu na nohy. Kompletní rekonstrukce spodního patra je pro nás odrazovým můstkem do dalších let.

Fitness na vzestupu

Návštevnost nám pomalu stoupá a to hlavně u prostor posilovny, a tak se postupně rozrůstáme o strečinkovou, funkční a workoutovou zónu. I přes naše krvácející sportovní srdce musí ricochet ustoupit do pozadí. Náš důraz na budování plnohodnotného zázemí na fitness podtrhujeme přidáním "Fitness" do našeho názvu. Ze Světa pod Palmovkou se stává Fitness Svět pod Palmovkou.

Zdravý a hravý pohyb i pro nejmenší

Hned v začátcích se k nám přidala Katka Váchová (za svobodna Bílková) se svým skvělým projektem Pohyb dětem. Pohybové kurzy pro mrňata od 3 měsíců po předškoláky u nás založila a díky jejich velké popularitě je postupně rozšiřovala do dalších tělocvičen po celé Praze. Pro Pohyb dětem jsme se nadchli, a tak jsme při rekonstrukci pro ještě větší pohodlí dětí a maminek zvětšili dětský koutek i cvičební sál.

Z nenápadného fitka oceňované pražské sportoviště

V období 2015 až 2020 zažívá naše fitness a wellness viditelný rozkvět. Vydělky investujeme zpět do vylepšování provozu. Postupně obměňujeme všechny běhací pásy i zbylé kardio a přidáváme další stroje jako třeba schody nebo skillmill. Jsme ujetí na neustálý přísun nových pomůcek. 

Většina horního patra prochází menší či větší proměnou. Místo spinningového sálu dnes najdete silovou zónu, vybudovali jsme jedinečnou kardio zónu s promítáním běžeckých videotras, do fitka pořád doplňujeme nové vybavení a pomůcky, vyčlenili jsme novou privátní saunu a rozšiřujeme nabídku cvičení pro dospělé i pro děti.

Soustředíme se na spokojenost zákazníků i zaměstnanců a dobrou atmosféru rodinného provozu. Tento přístup se nám vrací ve vzrůstající návštěvnosti, větší pozornosti médií a okolí a dokonce i v získání několika ocenění.

Nová malá pobočka s novým konceptem

Na podzim roku 2019 jsme se rozrostli o další nový prostor na Palmovce – Fox Gym. Je to, co by kamenem dohodil a platí zde i naše permice. Vybavili jsme ho hlavně na funkční fitness trénink, přípravu na OCR závody a bojové sporty. Koncept funguje na bezobslužných vstupech, maximálním soukromí a rozšířených otevíracích hodinách.

Každá krize něco bere a něco dává. I ta covidová

Rok 2020 a první polovina roku 2021 nám přinesly velkou čáru přes rozpočet ve formě opakovaného vládou nařízeného uzavření provozu. Jelikož už máme něco za sebou, nenecháme se covidem jen tak převálcovat. Reagujeme a vymýšlíme všemožná řešení, kudy z toho ven.

Pokud se nechceme nechat jen unášet pohlcujícím proudem krize, musíme ale nejen inovovat, ale i něco odhazovat a obětovat. A to nejen finančně. Po povodni jsme museli obětovat dva ricochetové kurty. V průběhu koronakrize jsme se rozhodli pro další rozvoj fitness uzavřít druhý sál na skupinové lekce a tím i spinning a další oblíbené lekce. Ty nejoblíbenější ale zachováváme v plně vytíženém hlavním sálu.

Opět nám nesmírně pomáhají naši věrní klienti, kterým se snažíme vracet podporu formou cvičení online skrz náš youtubový kanál nebo dalšími investicemi do provozu. Rozšiřujeme posilovnu o novou strength zónu, budujeme nový venkovní workout. Věříme v naši budoucnost. Věříme, že poptávka po poctivých fitness službách bude růst, a že se lidé začnou ještě více starat o své zdraví.

Zásadní a nelehké rozhodnutí. Konec ricochetu

Následky covidové krize trvají a ricochetových nadšenců ubývá. Chceme držet krok s dobou i konkurencí, a tak se rozhodujeme vzdát se sportu, který stál u našeho vzniku. Prostor ricochetového kurtu využíváme k dalšímu rozšíření plochy pro cvičení, objednáváme nové stroje a osvěžujeme design v hlavní části fitness.

Neusínáme na vavřínech, makáme na sobě a posouváme naše rodinné fitness stále dopředu. Užíváme si, že vás to u nás baví a dobíjí nás to energií do další práce.

Díky, že tu s námi jste a že nás držíte nad vodou.

Honza Pulkráb
majitel a provozovatel

Projděte si virtuální procházkou celý náš provoz!

 

Naše poslání

Pomáháme lidem cítit se lépe ve svém těle. Cvičením, pohybem a aktivním odpočinkem.   

Naše vize

Zdraví, spokojenost a radost jsou důležitými hodnotami v životě. Chceme být místem, se kterým si lidé v našem okolí tyto hodnoty spojí a kde poznají jejich význam.

Naše hodnoty

 

Úspěchy a ocenění našeho sportoviště

Osobní úspěchy a ocenění pana domácího

Otevírací doba

Po-Pá  6:30 - 22:00
So 9:00 - 20:00
Ne 10:00 - 22:00